Manapság egyre jobban elterjedt, hozzá tartozik a szokásos kezelésekhez. Alkalmazásának alapja, hogy a paraffin rendkívüli hőtároló tulajdonságokkal rendelkezik, tágítja a pórusokat, fokozza a vérkeringést, erősíti a kötőszövetet és ezáltal lehetővé teszi hidratáló krémek felszívódását. A kezelés hatására a száraz, durva és repedezett bőr puha, bársonyos, rugalmas lesz. Mind a kezekre, valamint a lábakra is jótékony hatással van.
A paraffinos kézápolás a kéz bőrének fertőtlenítését, radírozását, és vitaminos krémmel való ápolását tartalmazza. Paraffinos kézápolás Kézen történő paraffin fürdő esetében a kezeket – akárcsak a lábakat – fertőtlenítjük, majd eltávolítjuk az elhalt hámsejteket. Ezt követően a kezeket egymás után 3-szor belemártjuk a paraffinba nyitott újjakkal, ezáltal az újjak közé is kerül paraffin. A nylon kesztyű, majd 1 ujjas frottír kesztyűt húzunk, ettől fokozottabb lesz a "dunszthatás". A nylon kesztyűvel lehúzzuk a kézről 10-15 perc után a kihűlt paraffint. A paraffint nem hasznosítunk újra! A vendég kezéről eltávolított anyagot a szemetesbe dobjuk. Ennek természetesen akkor is így kell történnie, ha a lábról távolítjuk el a paraffint. Célszerű a pedikűr és manikűr után beiktatni a paraffin kezelést. A vendég így 15-20 perccel tölt el több időt nálunk, viszont wellness érzésben lesz része. A lábápolás alatti időt kihasználva a kezeken paraffin pakolást alkalmazunk. Természetesen a manikűr alatt is lehet láb paraffint felajánlani, ami pluszszolgáltatás. A paraffinos kézápolást kúraszerűen kell alkalmazni, attól függően, hogy mennyire van kiszáradva a kéz bőre. Általánosságban elmondható, hogy az első két héten 2 alkalom, utána ismét két hétig 1 alkalom, majd kéthetente 1 alkalom ajánlott, a megfelelő állapot eléréséhez.
(Ezt a technikát a kórházakban is alkalmazzák, mivel nem csak a bört ápolja, hanem az izületekre és a csontokra is jotékonyan hat.) Paraffingép A kéz-és lábápolás területén használatos paraffint tömbökben szerezhetjük be, melyeket az arra alkalmas gépekkel felmelegíthetünk. A paraffin gépek különböző űrtartalmúak és színűek lehetnek, némelyik idő és hő kapcsolóval is el van látva, ami megkönnyíti a szakemberek munkáját. Higiéniai szempontból a kezelésekhez 2 különböző méretű gépet javasolnék. Egy nagyobb méretű gépet a láb és egy kisebb méretűt a kéz kezeléséhez. Sérült, beteg, fertőző bőrfelületet soha nem szabad a gépbe tenni. Arra is ügyelni kell, hogy a paraffinnak a minimum és a maximumjelzés között kell lennie a gépben. Ha kevés van benne, égeti a vendéget és a gép is tönkre mehet. Ha sok kifolyhat, vagy nem melegíti fel rendesen a készülék. Télen a fűtéstől kiszáradt hideg lábakra, nyáron a sok mezítláb járástól kirepedt sarok kezelésére is ajánlatos. Sokféle illatú és hatóanyagú paraffin kapható. Változatosan, időszakonként megújítva kell a vendégek igényei szerint kiválasztani a paraffint. A levendula, citrom, barack, aloe vera, csokoládé, zöldtea stb. mind alkalmas, hogy vendégünk elégedetten távozzon tőlünk. A paraffin jótékony hatásai A kéz- és láb ápolásához ma már elengedhetetlen, hogy paraffinos kezelésben is részesítsük vendégeinket. A házimunka, papírmunka, a szabadban végzett sportolás, kertészkedés, de az előrehaladott életkor is – és még rengeteg dolog – mind maguk után vonják a speciális kezeléseket. A kiszáradt, repedezett, érzékeny bőrre tökéletes megoldás a paraffin kezelés. Mi is a paraffin? A paraffin a kémiában az alkán szénhidrogének gyűjtőneve. Köznapi nyelven a paraffin viaszt értjük rajta. A paraffin elnevezés a latin parum (= kevéssé) + affinis (=ebben az értelemben reakcióképesség) szavak összetételéből származik. A paraffin lehet légnemű, folyékony és szilárd formában. A paraffin viasz (vagy köznapi nevén paraffin), tiszta formában fehér, színtelen, szagtalan, viaszos tapintású, szilárd anyagot alkot. Olvadáspontja a benne található molekulák átlagos hosszától függően 47-64°C.