Kezünk és körmeink állapota sok mindent elárul rólunk.
Egy ápolt kéz, már fél siker egy üzleti tárgyaláson, vagy egy randevún.
Kezünk és körmeink folyamatosan ki vannak téve az időjárás viszontagságainak, és a különböző vegyi behatásoknak., ezért ugyanúgy igényli a folyamatos ápolást, mint testünk többi része.
A manikűr
Jelenti a körmök formázását, a körömbőr eltávolítást, a kéz és az alkar bőrének teljes ápolását. A manikűrön belül megkülönböztetünk hagyományos és francia manikűr, mely nem azonos a francia lakkozással.
Hagyományos manikűr esetében a kéz áztatásával puhítjuk fel a körömbőrt, francia - modern manikűr esetén, pedig egy körömbőr eltávolító folyadékot használuk. A kettő között, csak a körömbőr eltávolítása különbözik, különben az ápoló és díszítő szakaszok megegyeznek.
A köröm és a körülötte lévő bőr ápolásával kezeink kecsesebbé válnak, kiemelik annak szépségét. Hagyományos manikűr esetén a köröm formázása után a köröm körüli bőrt eltávolítom.
Körömlakkozással, mintákkal fokozhatjuk a köröm szépségét.
A férfiköröm és bőrápolás célja az ápolt, rövid köröm, az ujjbegyhez igazodó természetes férfiköröm forma, matt körömfény. A jól manikűrözött kéz olyasvalakire utal, aki ügyel a részletekre, és a legapróbb dolgokat sem hanyagolja el.
Nincs csábítóbb a tökéletesen ápolt körmöknél! Nem muszáj egyből a körmöshöz rohannod, hiszen egy kis odafigyeléssel és előrelátással otthon is profin ápolhatod a kezedet. Ne feledd, sok pasi ezt nézi meg először!
Erősítsd belülről!
A megfelelő táplálkozás ténylegesen befolyásolja a körmök erősségét. Hogy egészséges és erős körmeid nőhessenek, különböző vitaminokat és ásványi anyagokat tartalmazó ételeket kell, becsempésznek az étrendedbe. Ha könnyen töredeznek a körmeid, minden bizonnyal több kalciumra van szükséged, mint amennyit magadhoz veszel. Egyél például kefirt, banánt vagy brokkolit. A biotin, ami szójababban, spenótban és a sörélesztőben is megtalálható, erősíti a behasadó körmöket, az aminosavak (pl. pulykahús) pedig arról gondoskodnak, hogy a körmeid rugalmasak és sima felületűek maradjanak
A megfelelő bőrápolás:
A legfontosabb, hogy soha ne vágj bele a körömágyadba és ne csipkedd róla a bőrt! Mindig nagyon körültekintően és óvatosan járj el. Ajánlatos puha fapálcikát használnod hozzá, mert a kemény fémtárgyak megsérthetik az érzékeny körömágyat, és ilyen körülmények között a köröm barázdásan nő majd. Mielőtt nekilátnál a feladatnak, először puhítsd meg a körmöd körüli bőrt körömolajjal, és csak utána kezdd el óvatosan visszanyomkodni! Akkor lesz igazán ápolt a kezed, ha minden alkalommal a körmödre is kensz, amikor krémezed.
Ne hagyd, hogy behasadjon!
Ha a körmöd behasad, vagy a legfelső rétege felválik, akkor valószínűleg eléggé ki van száradva. A megoldás: az olíva- és az avokadóolaj belülről erősíti, és újra simává varázsolja.
Speciális ápolás otthon: melegíts meg kis csészényi olajat, és áztasd bele a körmeidet kb. 15 percre. Utána masszírozd bele alaposan a körmödbe és a körömágyadba az olaj maradékát. Ha sietős dolgod akad, használhatsz speciális körömolajat is. Az ilyen készítmények rengeteg fontos vitamint és "építő" anyagot tartalmaznak, amit közvetlenül a körömre és a körömágyra kell felkenni. Használj belőle minden nap néhány cseppet, és masszírozd bele az olajat a körömágyba is. Ha úgy érzed, hogy szárazak a körmeid, érdemes egy ideig rövidre reszelni őket, így nem tudnak berepedni és még mélyebben beszakadni.
Tartós körömlakk
A körmöd felső rétegének feltétlenül tisztának és zsírmentesnek kell lennie. A kézkrémek és az ápoló olajok maradékát a leghatékonyabban egy kis körömlakklemosóval átitatott vattával távolíthatod el. Különösen sokáig tartós lesz a körömlakk, ha betartod a következő, három lépésből tartó tanácsot: először fess alapozó lakkréteget, utána jöhet a szín, befejezésként pedig kenj rá fedőlakkot. Minden rétegnek jó alaposan meg kell száradnia, hogy az eredmény káprázatos és tartós legyen. Ha nincs időd erre, akkor kend fel előző nap az alapozó réteget! Figyelj arra, hogy este ne lakkozd a körmeidet, mert az ágynemű csúnya lenyomatokat hagyhat rajta!
Egyenletes lakkozás:
Amikor kiveszed az ecsetet, a fölösleget húzd le a körömlakkos üveg egyik falán. Ezután az ecsetet nyomd a körmöd hátsó negyedére, s kezd el bátran felkenni a hegye irányába. Utána anélkül, hogy újabb réteg színt felkennél, lakkozd ki a körmöd oldalsó részét. A gyöngyházfényű vagy a rosszabbul fedő lakkokból esetleg még egy réteget felkenhetsz, de csak akkor, ha az első réteg már jól megszáradt. A sötétebb színű lakkok alá érdemes alapozó réteget használni átlátszó lakkal, ezzel megelőzheted körmeid elszíneződését.
Kézvédő krém
Most egy házi praktikán a sor:
- és pedig kézvédő krém készítésével fogunk foglalkozni. Biztosan veled is előfordul a hideg és száraz téli napokon, hogy kiszárad a kezed. Azt nyilván mindenki tudja, hogy ilyenkor be kell krémezni a bőrt, ám nem mindegy, hogy milyen krémmel...
Olyan kenőcsöket fogunk alkotni, amelyek kizárólag természetes alapanyagokból készülnek, tehát a legkevésbé sem irritálják majd a bőrödet. Lássunk is hozzá!
Kézápolók
Virágmézet, glicerint és citromlevet egyenlő arányban keverj össze!
A krémet hűtve hosszabb ideig is eltarthatod. Puha és ápolt lesz tőle a kezed.
Ha pár csepp glicerinnel bedörgölöd a kezed, vékony védőréteg alakul ki a bőrödön.
Néhány csepp olíva- vagy mandulaolaj pedig puhává és simává teszi a kezed bőrét. Ha kézbőröd nagyon durva és száraz, akkor egy kis sót is tegyél az olajhoz! Dörzsöld be finoman, majd moss kezet tiszta szappannal és meleg vízzel!
Ez a keverék bőrkeményedésre is jó.
|
Kézvédők
Érett paradicsom levéből, glicerinből és citromléből készíts egyenlő arányú keveréket! Ezt dolgozd bele a kezed bőrébe, majd langyos vízzel öblítsd le!
Méz, citromlé, glicerin és olívaolaj azonos mennyiségeit keverd össze, és töltsd lezárt csavaros üvegbe! Használata után öblítsd le a kezedet langyos vízzel!
Soha többé nem lesz panaszod a kézbőrödre!