Ha nem születtél tökéletesen formás körmökkel, rágod, vagy gyenge, töredezett, sérülékeny vagy csak egyszerűen erősebbé szeretnéd tenni: a műköröm ma már nem luxus, hanem a mindennapi szépségápolás és a divat része.
Egy szakszerűen megépített műköröm nem okoz sérülést a körömlemezen - a tévhittel ellentétben.
A műköröm
....mindenféle tévhitet eloszlatva, a köröm nem károsodik a műkörömtől, hiszen élő sejteket nem tartalmaz, elszarusodás következménye. Ezért nem kell attól félni, hogy tönkre megy a műköröm alatt.
Ellenben ha műkörmöt viselünk, nyugodtan mosogathatunk, kertészkedhetünk, nem kell attól félnünk, hogy körmeink tönkremennek, vagy lepattogzik a frissen felkent körömlakkunk.
A műköröm tartós, mivel ellenáll a különböző fizikai és kémiai hatásoknak. Persze nem tönkretehetetlen, de erősebb, mint a természetes köröm. Nem igényel különleges ápolást. Egyéntől függően 2-4 hetente célszerű karbantartani, újratölteni, vagy reszelni, melyet azért bízzunk a szakemberre. Ha meguntuk, akkor is inkább a műkörmös szedje le, nehogy megsértsük a körömlemezt. Leoldás, reszelés után, 2-3 nap alatt nyeri vissza körmünk az eredeti keménységét , kb. 3-6 hónap alatt nőle, és nyeri vissza eredeti vastagságát.
Műköröm felépítése
4 féle műkörmöt különböztetünk meg:
A szabad széle lehet ovális, kocka illetve csúcsos 'karvaly'.
Műköröm típusok ismertetése
A következõkben egy kis segítséget szeretnék nyújtani vendégeimnek a körömválasztással kapcsolatban.
Ismertetem a különböző technikákat, felsorolom főbb jellemzőiket. Ez persze nem jelenti azt, hogy minden esetben a vendég dönt.
Elõbb meg kell néznünk, hogy mit lehet megvalósítani, fel lehet-e tenni a kívánt műkörmöt a vendégnek, saját körömminőségétől függően.
- Tip-zselé
a saját körmöt teljesen rövidre vágjuk, felületét megreszeljük (felbolyhozzuk), lefertőtlenítjük, zsírtalanítjuk, majd a saját köröm meghosszabbítására szolgáló, műanyag alapanyagú, előre megformázott tipet felragasztjuk kb. a saját köröm feléig (tip alján lévő bemélyedésig) speciális műköröm ragasztóval. Fontos, hogy levegőmentesen és pontosan ragasszunk, különben leválhat. Méretre vágjuk. A tipet úgy reszeljük össze a saját körömmel, hogy teljesen eltűnjön az átmenet, tökéletesen "egybe kell olvadnia" saját körmünkkel. Párhuzamot és formát reszelünk. Végül bevonjuk rétegesen a zselével, "C" ívet alakítunk ki, ami a tartósságért felelős. A zselé UV fényre (UV lámpában) köt meg. A végén lefixáljuk. Újra megreszeljük a felszínt, hogy sima és tökéletes legyen. Esetleg használhatunk fényzselét, vagy egyéb díszítő elemeket, amiket még a fixálás elõtt a zselébe építhetünk be.
A tipeknek több fajtája van; normál, clear v. kristály (átlátszó), francia, színes tippek, forma szerint: egyenes, fél karvaly, karvaly, keskenyedő, stb...
Kinek javasolt a tipes műköröm?
Olyan hölgyeknek, akiknek valamilyen okból kifolyólag nem megfelelõ a saját körmük az építésre, (pl. mindig rövid, nem tud megnőni) vagy korrigálásra szorulnak. Pl: nem szép formájú körmök, ferde körmök, stb...
- Tip-porcelán
A tip összereszeléséig ugyanaz a menete, mint a tip zselénél, csak a zselé helyett porcelán port használunk, amit ú.n. liquid-el keverünk össze, hogy a folyékony halmazállapotot elérjük. Ugyanúgy dolgozunk vele, több rétegben, bár egészen már technikával kell felvinni a körömre. Kialakítjuk a "C" ívet. Gyorsan kell dolgozni vele, mert levegőn kötő anyagról van szó. Keményebb anyag, mint a zselé, ezért nehezebb is reszelni. A porcelánra felvihető zselé, tölteni lehet zselével, és porcelánnal egyaránt. Zselére viszont nem lehet porcelánt felvinni.
- Épített zselé
Az előkészítő szakasz ugyanaz, a tip felragasztása helyett azonban egy sablont helyezünk a vendég körme alá (az épített műkörömnél a vendégnek rendelkeznie kell egy minimális saját körömhosszúsággal-szabadszéllel). A sablon lehet papír, műanyag, teflon, de ezt az anyagfelhordás után eltávolítjuk. Tulajdonképpen a sablont úgy kell felhelyezni, mintha a saját köröm meghosszabbítása lenne. Így kell kialakítani a körömformát. Mindenhol tökéletesen passzolnia kell a saját köröm formájával. Fixálás után ismét felületreszelés következik.
Kinek javasolt az épített műköröm?
Olyan hölgyeknek, akik nem szeretik a tipet, és saját körmükkel elégedettek, csak hosszabbítani, erősíteni szeretnének rajta, vagy saját körömhosszukkal elégedettek, csak erősíteni szeretnének rajta. Utóbbinál nem használunk sablont, csak a saját körmön dolgozunk. A saját hossz megmarad, ezt vonjuk be zselével.
- Épített porcelán
A folyamat ugyanaz, csak a zselé helyett porcelánt használunk. Díszíteni és tölteni porcelánnal vagy zselével lehet.
- Díszítés
- Díszítés lakkal
- Díszítés zselével
- Díszítés porcelánnal
- Beépített díszek
- Strassz kövek
- Csillámporok
- Egyéb